תחומי טיפול

 
 
 
שתלים דנטליים
 
 
 

שתלים דנטליים

 
 
 
 
שתל דנטלי הוא בעצם בורג עשוי טיטניום. פני השטח של השתל עוברים עיבוד מיוחד, המעודד את עצם הלסת להיקשר אליו. על-גבי השתל ניתן להרכיב מבנה וכתר, ובכך לשקם חוסר של שן בודדת או חוסר של מספר שיניים ואף לסת שלמה. ד"ר דורי משתמש אך ורק במערכות שתלים של חברות בעלות מוניטין, שלהן אישור של ה- FDA וה- CE.
 

 
 
השתלות עצם
 
 
 

השתלות עצם

 
 
 
 
כדי להתקין את השתל הדנטלי, יש צורך במסת עצם. עקב נסיגה ודלדול של העצם, לאחר עקירת שיניים או מחלת חניכיים, אין די עצם לשם התקנת השתל הדנטלי. ניתוח השתלת העצם (או אוגמנטציה) מאפשר עיבוי ובנייה מחדש של העצם החסרה, באמצעות שימוש בתחליפי עצם שונים וממברנות קולגן. במקרים מסוימים יש צורך לבנות את העצם החסרה בעזרת בלוק עצם, אשר עשוי להילקח מהחולה עצמו או להגיע כמוצר מדף.

הרמת סינוס
הסינוס המקסילרי הוא חלל אוויר הנמצא מעל אזור השיניים האחוריות שבלסת העליונה. לעיתים קרובות ספיגה של עצם הלסת באזור זה מחייבת השתלת עצם מתקנת בחלל הסינוס. פעולה זו יכולה להתבצע בטכניקה של הרמת סינוס סגורה או בטכניקה של הרמת סינוס פתוחה. ניתוח זה נחשב למורכב יחסית לביצוע. לד"ר דורי ניסיון רב בתחום זה, המושתת על למעלה מ- 1,200 ניתוחים שערך במהלך העשור האחרון.

שימור מכתשית
כיום, במטרה למנוע את אובדן העצם הנגרם לאחר עקירות שיניים, מקובל לבצע פרוצדורה של שימור מכתשית. בפעולה זו מבוצעת השתלת עצם אל מכתש העקירה מיד בתום העקירה עצמה. נמצא כי פעולה זו מאפשרת שימור של מרב מסת העצם הקיימת, ובכך גם התקנת שתלים בעתיד.
 

 
 
עקירות שיניים וחשיפות שיניים
 
 
 

עקירות שיניים וחשיפות שיניים

 
 
 
 

עקירות שיניים

 
עקירת שן היא פעולה בלתי הפיכה, המבוצעת במסגרת טיפול בשיניים אבודות בשל עששת, מחלת חניכיים וכדומה. ד"ר דורי מבצע את כל סוגי העקירות, כולל עקירות כירורגיות מורכבות ועקירות של שיני בינה כלואות. במקרה של שן בינה, הקרובה לעצב הלסת התחתונה, מבוצע לעיתים ניתוח הכולל רק הוצאה של כותרת השן (Coronectomy) והשארת השורש במקומו.

טרם הטיפול יש לבצע צילום פנורמי. במידה שבצילום הפנורמי נראית קרבה לעצב הלסת, יש צורך לערוך גם צילום C.T.

 

חשיפות שיניים

 
בטיפול זה מבוצעת חשיפה של שן כלואה לחלל הפה, בדרך כלל ניב עליון, כחלק מטיפול יישור שיניים. מטרת החשיפה היא לאפשר הדבקת סמך על השן הכלואה, כך שניתן יהיה למשוך אותה למקומה הנכון בקשת השיניים. טיפול זה מתבצע בדרך כלל בגיל הנעורים, כאשר האורטודונט המטפל קובע מתי בדיוק יש לבצעו.

טרם הטיפול יש צורך בביצוע צילום C.T של השן הכלואה.
 

 
 
טיפול בנגעים ברקמה רכה וביופסיות
 
 
 

טיפול בנגעים ברקמה רכה וביופסיות

 
 
 
 
בטיפול זה מבוצע סילוק מלא של נגעים ברקמה רכה (Excisional Biopsy). נגעים אלו עשויים להופיע במקומות שונים בחלל הפה כרירית הלחי או החך או על-גבי השפתיים. לאחר סילוק הנגע הוא נשלח לבדיקה פתולוגית, כדי לוודא באופן סופי מה האבחנה המדויקת שלו.
 

 
 
טיפול תחת טשטוש
 
 
 

טיפול תחת טשטוש

 
 
 
 
ביצוע ניתוחים בחלל הפה עלול לגרום לקושי אצל חלק מהמתרפאים. כדי להקל ולאפשר ביצוע תקין של הטיפול, ניתן לבצעו תחת טשטוש לווריד. במרפאה ניתן לבצע את כל הטיפולים תחת טשטוש לווריד.

טיפול זה מתבצע על-ידי מרדים מומחה ותחת השגחה רצופה על המצב הרפואי הכללי באמצעות מוניטור מתאים. בדרך זו ניתן לבצע מספר פעולות כירורגיות בישיבה אחת: טיפול במתרפאים מורכבים מבחינה רפואית כללית, טיפול במתרפאים חרדים ועוד.
 
לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור אצל ד"ר דורי, השאירו את פרטיכם באתר או חייגו: 072-3214077.
 
 
 
 
שתלים דנטליים
 
 
 
השתלות עצם
 
 
 
ד"ר שי דורי